فروش رمان جذاب بیگانه: نوشته ی آلبر کامو[ با 50% تخفیف]


فروش رمان جذاب بیگانه: نوشته ی آلبر کامو[ با 50% تخفیف]

توضیحات

کتاب بیگانه رمانی است فلسفی که نه داستان عاشقانه است و نه جنایی .رمانی است که وقتی شروع به خواندن آن می کنی در همین چند قسمت اول تعجب خواننده را بر می انگیزد و این تعجب باعث می شود، تا خواننده داستان را دنبال کند. رمان سوال بر انگیز بیگانه نه بیان کننده خوبی و بدی است و نه می خواهد جامعه یا اخلاقی را مورد نقد خود قرار دهد. این کتاب داستانی را بیان می کند؛ داستان در مورد مردی است که به پوچی رسیده، زندگی را بدون هیچ هدفی دنبال می کند و نسبت به همه ی اتفاقات اطرافش بی اعتناست. این خصوصیات اخلاقی شخصیت اول داستان ذهن خواننده را به کار می گیرد او را وادار می کند تا در مورد زندگی خود به تفکر بپردازد.

بیوگرافی نویسنده رمان بیگنه [آلبر کامو] :

آلبر کامو نویسنده ی جذاب رمان بیگانه، در 7 نوامبر 1913چشم به جهان گشود. کامو در یک خانواده ی فقیر متولد شد. در جنگ جهانی اول پدرش را از دست داد به خاطر وضعیت مالی خانواده گی اش کامبو مجبور شد، بعد از اتمام دوران دبستان تحصیلش را رها کند. اما یکی از دبیران کامبو که به استعداد زیاد او پی برده بود، با پرداخت هزینه ی تحصیلش باعث ادامه تحصیل آلبر کامبو شد. آن هم در زمانی که تحصیل در مقطع دبیرستان فقط مختص افراد ثروتمند بود. این باعث شد آلبرکامبو هم با اغنیا زندگی کند و هم با فقرا. رشته ی تحصیل دانشگاهی اش  در سال 1935فلسفه بود. در سال 1938 در یک روزنامه ای که به تازگی تاسیس شده بود، مشغول به کار شد. در سال 1939 مقاله ای به عنوان (فقر در قبایلیه) نوشت و در سال 1944 چندین نمایشنامه نگاشته بود. اولین رمان آلبر کامو در سال 1944 بیگانه بود.

از جمله آثارش می توان به: پشت رو ، عیش ، طاعون ، کالیگولا ، افسانه ی سیزیف ، سوء تفاهم عدل ها و تسخیر شدگان اشاره کرد.

درباره ی رمان بیگانه :

این رمان در واقع در مورد بازی نکردن بازی زندگی است. رمان بیگانه در مورد زندگی مردی به نام مورسو می باشد که نسبت به همه اطرافیان و اتفاقات زندگی اش بی تفاوت است. برایش فرقی نمی کند که کسی را دوست بدارد، یا کسی او را دوس داشته باشد. او همه ی زندگی را پوچ و بی ارزش می پندارد، زندگی که هیچ هدفی ندارد. در قسمت اول این کتاب که فوت مادرش را به او خبر می دهند خیلی نسبت به این خبر بی اعتناست تنها چیزی که برایش اهمیت دارد دانستن زمان مرگ مادرش است. بخش دوم کشته شدن مردی  توسط مورسو است.

خواننده وقتی این رمان را می خواند در ذهن خود می اندیشد که حتما در ادامه داستان مورسو تغییر خواهد کرد یا این که او به یک بیماری مبتلا است.

مورسو زندگی  را بی ارزش می پندارد او می گوید هیچ چیزی در زندگی ارزش شادی یا ناراحتی را ندارد. در عقایدش هیچ منطقی وجود ندارد.

کتاب بیگانه بیان کننده ی مردی است که بازی زندگی را بازی نمی کند به خاطر این که دروغی نگوید.

letranger  همچنین نام فیلمی است که در سال 1967 توسط لوکینو ویسکونتی در کشور ایتالیا از روی این رمان ساخته شد.

خلاصه رمان بیگانه :

مورسومردی است که مادر خود را در خانه ی سالمندان گذاشته است . او کارمندی فرانسوی می باشد، هنگامی که مشغول کارش بود تلگرافی برایش می آید که حاوی خبر فوت مادرش است. او با این خبر خیلی عادی برخود می کند، طوری که انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده است. مورسو در مراسم تدفین مادرش بی تفاوت است، انگار نه انگار که مادرش را از دست داده است. فردای آن روز او طبق روزهای عادی دیگربرخورد می کند. با دختری به نام ماری دوست می شود و با او به سینما می رود و رابطه ای را با ماری آغاز می کند. او با مردی به نام ریمون که همسایه اش است رفیق می شود.

مورسو به ریمون در رابطه با یک دختر عرب کمک می کند و برادر های آن دختر عرب را خشمگین می کنند. روزی مورسو و ریمون به همراه یک مرد دیگر که در ساحل در حال قدم زدن هستند، با دوتا مرد عرب که نزدیک خانه ی آن ها کمین کرده اند درگیر می شوند. بار اول ریمون صدمه میبیند، بار دوم ریمون همراه خود اصلحه می آورد و یکی از این اعراب توسط مورسو کشته می شود.

پایان این داستان چگونه خواهد بود؟؟؟

آیا مورسو بیمار است؟؟؟

آیا در پایان داستان مورسو تغییر خواهد کرد؟؟؟


دسته بندی
رمان خارجی
تاریخ درج
یکشنبه, 15 اردیبهشت 1398
امتیاز
0 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.

وضعیت موجودی
تعداد موجودی
20
تعداد بازدید
553
قیمت (تومان)
8500
نام کاربری
پگاه
شماره تلفن
09338040919
نوع کتاب
کتاب های با تخفیف ویژه
ویژگی ها:

نویسنده: آلبر کامو

انتشارات: آوای بی صدا

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه: 144

قیمت روی جلد: 17000


برای درج نظر وارد شوید.