فروش کتاب فلسفی با لحنی ساده و خودآموز: دنیای سوفی [ یوستین گوردر]


فروش کتاب فلسفی با لحنی ساده و خودآموز: دنیای سوفی [ یوستین گوردر]

توضیحات

کتاب دنیای سوفی کتابی است فلسفی  که در قالب یک رمان دانشین برای خواننده خود آورده شده است. وقتی به دنبال کتب فلسفی می رویم  که لحن ساده و قابل فهمی داشته باشد، این کتاب بهترین گزینه می باشد. کتاب دنیای سوفی اندیشه ی 3000هزار ساله فلسفی را در قالب یک رمان 600صفحه ای به تصویر کشیده است. دنیای سوفی رمانی است فلسفی که برای کسانی که هیچ زمینه ای در مورد فلسفه ندارند و قصد یادگیری و درک آن را دارند، بهترین کتاب می باشد. کتابی است که کلیه وقایع تاریخ فلسفی را در قالب یک رمان ساده آورده است. وقتی خواننده آن را می خواند با دیدن لحن ساده و دوست داشتنی آن  به وجد می آید.

درباره ی نویسنده ی دنیای سوفی :

یوستین گردر نویسنده ی رمان دنیای سوفی است. گردر زاده ی نروژ می باشد. او نویسنده ای موفق است که سال ها به تدریس فلسفه مشغول  بود. او به دنبال کتابی بوده که شاگردانش بتوانند فلسفه را بفهمند و درک کنند. کتابی که شاگردانش با خواندن آن خسته نشوند و نسبت به این درس مشتاق تر شوند. او وقتی کتابی که می خواست را نیافت خود دست به نوشتن رمان سوفی زد. گردر نویسنده ای است که به ساده نویسی و لحن آرام نوشته هایش شهرت دارد. نوشته های گردر در قالب فلسفه می باشد، اما طوری این کتاب را در قالب رمان ساده و گیرا گنجانده که خواننده این فلسفه 3000هزار ساله را خیلی خوب درک می کند. یوستین گردر در ابتدا با انتشار این کتاب به شهرت رسید. او در سال 1997 به همراه همسرش  جایزه بین المللی دنیای سوفی که نام آن از روی این کتاب گرفته شده است، را بنا نهاد.

درباره ی کتاب دنیای سوفی :

 این رمان در سال 1991 به چاپ  رسید، که در همان اوایل انتشارش مورد توجه زیادی قرار گرفت. تا کنون به 54 زبان دنیا ترجمه شده است و میلیون ها جلد از آن به فروش رفته است. در ایران نیز توسط مهرداد بازیاری ترجمه شده است. این کتاب را یوستین گردر برای نوجوانان تالیف کرده ، اما مورد توجه بزرگسالان زیادی در سرتاسر دنیا قرار گرفته است. وقتی این رمان را می خوانیم، متوجه می شویم  این رمان با بقیه رمان ها کاملا متفاوت است. در این کتاب با فیلسوفان زیادی آشنا می شویم، فیلسوفانی که حتی تا کنون اسم برخی از آن ها را نشنیده ایم ( افلاطون ، ارسطو ، هگل ، مارکس ، اسپینور ).

از روی این رمان فیلم و بازی های کامپیوتری زیادی ساخته شده است.

در سال 1998 فیلم سوفی به کارگردانی اریک گوستاوسون ساخته شد.

 خلاصه رمان دنیای سوفی :

داستان در مورد دختری 15 ساله و خیلی کنجکاو است به نام سوفی. سوفی نامه های عجیبی  از فردی ناشناس دریافت می کند. آن مرد که بعدها خود را البرتو ناکس معرفی می کند، سوفی را به تفکر به هستی خود و جهان وادار می کند. از اوایل داستان معلوم است  که سوفی ذهنی خلاق دارد. یک روز وقتی سوفی از مدرسه برمیگشت نامه ای در صندوق می بیند، داخل آن نامه فقط نوشته بود: تو کیستی؟؟؟

این نامه سوفی را به فکر فرو می برد. بعد از طی چند نامه سوفی و البرتو همدیگر را ملاقات کردند . این مرد که می خواست دنیای فلسفی را به سوفی آموزش دهد، سوال بعدی را از او می پرسد: جهان چگونه به وجود آمده؟؟؟

آیا چیزی است که مربوط به همه،  صرف نظر از این که چه کسی هستیم و کجا زندگی می کنیم باشد ؟؟؟

با این سوالات البرتو که سوفی را به تفکر فرو برده بود، او را به سمت پاسخ سوق میدهد تا به دنبال جواب  سوالات برود. در ادامه این رمان اتفاقات جالبی می افتد که داستان را جالب تر می کند.


دسته بندی
رمان خارجی
تاریخ درج
یکشنبه, 15 اردیبهشت 1398
امتیاز
5 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.

وضعیت موجودی
تعداد موجودی
20
تعداد بازدید
554
قیمت (تومان)
40000
نام کاربری
پگاه
شماره تلفن
09338040919
نوع کتاب
کتاب های با تخفیف ویژه
ویژگی ها:

نوع جلد: شومیز

قطع: 12*20

تعداد صفحه: 648

نوبت چاپ: 16

سال نشر: 1397

قیمت روی جلد: 80000

انتشارات: شیرمحمدی


برای درج نظر وارد شوید.