فروش کتاب هزارو یک شب. عبداللطیف طسوجی


فروش کتاب هزارو یک شب. عبداللطیف طسوجی

توضیحات

کتاب هزرا و یک شب داستانی کهن   پرمحتوا و مفیدی  است. کتاب هزار و یک شب داستانی است  که وقتی آن را می خوانیم انگار در حال یادگیری پند و نصیحتی هستیم. وقتی شروع به خواندن این کتاب  می کنیم، غرق می شویم در خاطرات گذاشته  همان زمانی که کودک بودیم و پدرانمان آن را موقع خوابیدنمان برایمان روایت می کردند. کتابی است  که در گذشته و در حال طرفداران بسیاری دارد. سایت کتاب خوان قصد دارد این کتاب را با قیمت کمتر منتشر کند.

بیوگرافی نویسنده کتاب هزار و یک شب :

ملا عبداللطیف طسوجی نویسنده کتاب هزار و یک شب جزء  نویسندگان و متجرمان زمان فتحعلی شاه  و محمد شاه قاجار است. وی در طسوج متولد شده  و در شهر تبریز اقامت داشته است. عبداللطیف طسوجی توسط خانواده خود که روحانی بودند زبان عربی و علوم دینی را یاد گرفت و سپس به شغل روحانیت پرداخت.  او تعلیم شاهزاده نااصرالدین میرزا را به دستور محمد شاه را برعهده گرفت. عبداللطیف طسوجی به همراه میرزا محمد علی خان اصفهانی به دستور شاهزاده بهمن میرزا در سال1959 تر جمه این کتاب را از عربی به فارسی برعهده گرفتند.محمد علی خان اصفهانی  به جای شعر های عربی این کتاب از شهر های فارسی استفاده کرده است  و عبداللطیف طسوجی ترجمه و نثر این کتاب را برعهده داشته است.

در مورد کتاب هزار و یک شب :

کتاب هزرا و یک شب یکی از کتاب های قدیمی است  که آداب و رسوم قدیم را برایمان بازگو می کند.  کتاب هزار و یک شب داستان هزار باستان ایران  در زمان قبل از دوره هخامنشی  می باشد. این کتاب  به زبان پهلوی نوشته شده است  که بعدها در قرن سوم هجری به زبان عربی در بغداد ترجمه شد. وقتی این کتاب به زبان عربی ترجمه شد نام الف لیله را برایش انتخاب کردند. کتاب هزار و یک شب مجوعه داستان های ایران، هند  و سرزمین های عرب است. عبداللطیف طسوجی با نهایت تاسف  در سال1294 در کربلا درگذشت.

خلاصه کتاب هزار و یک شب :

داستان این کتاب توسط دختری به نام شهرزاد روایت می شود. شهریار پادشاه ساسانی است. پادشاه هر شب با دختری همبستر می شود  و بعد از همبستری او را به قتل می رساند. روزی پادشاه ساسانی  از  دختری به نام شهرزاد  خوشش می آید و با او ازدواج می کند. شهرزاد دختر وزیر ساسانی  است. او  می دانست زنان دیگر چقدر از شهریار تنفر دارند. شهرزاد  تصمیم می گیرد، برای نجات دادن جان خود هر شب داستانی  برای پادشاه بیان کند. او  هر شب برایش داستان های جذابی می گوید و...


دسته بندی
رمان ایرانی
تاریخ درج
دوشنبه, 01 مهر 1398
امتیاز
0 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.

وضعیت موجودی
تعداد موجودی
20
تعداد بازدید
67
قیمت (تومان)
0
نام کاربری
پگاه
شماره تلفن
09338040919
نوع کتاب
کتاب های پر تخفیف
ویژگی ها:


برای درج نظر وارد شوید.