معرفی و فروش کتاب آوای صحرا، عبدالرحمن اونق.


خلاصه:

کتاب آوای صحرا نوشته عبدالرحمن اونق روایتگر داستان مردان، پسر الیاس ، آخوند بزرگ ترکمن است. رمان آوای صحرا از تاریخ سخن می گوید اما فراتر از یک رمان تارخی است یک داستان تفکر برانگیر و دلنشینی را پیش روی مخاطب می گذارد. خواندن این کتاب مانند سفر به یک سرزمین دور سرزمین شگفت آوری که در هر گوشه اش فریاد دلاورانی بهخ گوش می رسد. اگر به دنبال رمان تاریخی و محلی پر رمز و راز می گردید سایت کتاب خوان این کتاب را به ما پیشنهاد می کند. سایت کتاب خوان کتاب آوای صحرا را با قیمت کمتری عرضه می نماید.
بیوگرافی نویسنده کتاب آوای صحرا:

عبدالرحمن اونق نویسنده مشهور ترکمن در سال 1339 در یکی از روستاهای گلستان دیده به جهان گشود.. وی برای تحصیلات دانشگا هی اش وارد دانشگاه تربیت معلم در رشته ی دینی و عربی شد که مدرک کاردانی خود را از این دانشگاه گرفت و بعد از اتمام تحصیلش ابتدا درمدارس شهرستان گمیشناتنم و سپس در مدارس گنبد کووس مشغول به تدریس شد.  او علاوه بر کار تدریس مسول بخش داستان کانون پرورش فکری نیز است.  وی بیست سال مدرس قصه نویسی در کانون پرورش فکری بوده و عضو انجمن قلم و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان کشور نیز هست. 

عبدالرحمن اونق از دوران کودکی علاقه ی زیادی به نویسندگی داشت که از سال 62 شروع به نوشتن کرد و اولین داستانش با عنوان "یلمیک" را منتشر کرد که در کیهان بچه ها چاپ شد با انتشار این کتاب استقبال خوبی از آن صورت گرفت و فروش بالایی داشت که همین باعث شد داستان نویسی را جدی بگیرد و به ادامه این کار بپردازد. وی علاوه بزرگسالان کتاب هایی میز برای کودکان نوشته است .  او بعد از شروع به داستان نویسی با مجلاتی همچون : سروش، نوجوان، زن و روز، باران، سلام بچه ها همکاری کرد و حاصل  آن انتشار بیش از صد داستان کوتاه بود. وی با انتشار کتاب هایش  به شهرت باللایی دست یافت عبدالرحمان اونق کتاب های زیادی از خود منتشر کرده که بیشتر آنان فروش بالایی داشتند.

تعدادی از آثار عبدالرحمان اونق  که در کشور مورد استقبال زیادی قرار گرفتند و فروش بالایی داشتند:

  1. قصه های کودکان "مجموعه داستان کودک و نوجوان".
  2. "سورتیک" مجموعه داستان کودک و نوجوان.
  3. "در عمق شبهای تار" رمان نوجوانان.
  4. "حماسه ی گوراوغلی" رمان نوجوانان.
  5. "چوپان کوچک" رمان نوجوانان.
  6. "فریاد آق اویلی" رمان نوجوانان.
  7. "سماجت" مجموعه داستان.
  8. "راز خایر خوجه" رمان بزرگسالان.
  9. "آوای صحرا" رمان بزرگسالان.
  10. "دایره سرخ" رمان بزرگسالان.

معرفی و خلاصه کتاب آوای صحرا:

کتاب آوای صحرا یکی از معتبرترین آثار عبدالرحمن اونق است که در جشنواره معلم به عنوان رمان برتر انتخاب شد. نویسنده در این کتاب یک رمان تاریخی را در لا به لای حخوادث غارت و تاراج روایت می کند. عبدالرحمن اونق با روایت این رمان تنها قصد ندارد مخاطب را با دیار ترکمن آشنا کند او با وجود به کار بردن نام ها و مکان های زیبای ترکمن در این رمان هدف بزرگتری دارد او در رمانش از معجزه های دلدادگی، و نیز از اثرات خودخواهی صحبت می کند. نویسنده داستان خود را با خبر خوشی آغاز می کند. روزی مردان پسر الیاس آخوند به اسارت گرفته می شود. بعد از چهارده سال نازماد داماد الیاس آخوند بدون وقفه خود را  نزد الیسا می رساند تا خبر آزادی مردان را به او برساند و این خانواده را از ناراحتی رهایی دهد. الیاس وقتی این خبر را می شنود فکر می کند این یک نوع دروغ و حقه است و به پسرش و دامادش می گوید فعلا  این خبر ار به کسی نگویند تا از صحت آن مطلع شوند. بعد از شنیدن این خبر در دل الیسا آشوبی به پا می شود. وقتی الیاس این خبر ار به برادرش ملا گلدی می دهد او از الیاس بیشتر خوشحال می شود زیرا خود را در گم شدن الیاس مقصر می بیند زیرا مردان وقتی که همراه ملا گلدی برای انجام معامله ای به تپه قوه رفته رفته بود گم شد. 

بعد از چند روز تمام  مردم دیار از این خبر مطلع می شوند و هر کدام از آن ها در مورد این خبر حرف هایی می زدند ندر خان بزرگ ترکمن می گفت  حکومت ایرانی یا روسی می خواهند کاری برای ترکمن انجام دهند یک قصد وغرضی دارند آن ها بعد از تحویل دادن الیاس حتما قصدی دارند که به ضرر ترکمن ها است و تمام مردم دیار و حتی الیاس نیز همچین تفکری داشت.الیاس آخوند نزد ندر خان بزرگ می رود از او می خواهد روز تحویل گرفتن مردان او نیز در آنجا حضور داشته باشد

فصل دوم کتاب در مورد  نقشه ای که دربار بریتانیا و روس ها برای ترکمن ها کشیده اند. با خواندن این فصل مطلع می شویم که آن تفکرات مردمان دیار ترکمن و الیاس و ندر خان در مورد تحویل دادن مردان بیراه نبوده است. شاه همیشه دوستدار ترکمن ها بود و هیچ وقت نمی خواست کوچکترین آسیبی به آن ها برسد. او بعد از گذشت سال ها از فوت میرزا تقی خان هنوز به آرامش نرسیده بود یاد روزی افتاد که چگونه امیر با زیرکی توانست تراکمه را سر جای خود بنشاند و تنها چیزی که شاه را در این مدت آرام می کرد شکست روس ها از تکه ها بود ( تکه گروهی از ترکمن ها بودند که قدرت بالایی داشتند ) و...

نظرات مخاطبان بر کتاب آوای صحرا:

تعدادی از مخاطبان معتقداند که کتاب آوای صحرا یکی از برترین ها کتاب های تاریخی و محلی است و نویسنده از نوشتن این کتاب اهداف بزرگی داشت. تعدادی از مخاطبان نیز معتقد اند این کتاب آوای صحرا مانند روح و روان انسان است که از یم روی میل به کار نیک و بخشش دارد و از یک رو به فکر کارهای شر و شیطنت است.

معرفی و فروش کتاب آوای صحرا، عبدالرحمن اونق.

عنوان گروه
رمان ایرانی
نام کاربری
پگاه
زمان درج
دوشنبه, 28 مرداد 1398
تعداد بازدید
223
امتیاز
0 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.


برای درج نظر وارد شوید.