فروش کتاب عاشقانه و غم انگیز بامداد خمار. فتانه حاج سید جوادی


خلاصه:

نویسنده در این کتاب داستان عاشقانه و غم انگیزی را روایت می کند، داستان عشق دختری ثروتمند نسبت به پسر فقیر و بی اصل و نصب که عاقبت این عشق چیزی جزء سیاه بختی برای دخترک داستان ندارد. این کتاب خواننده را یاد داستان های مادربزرگ ها که وقتی دور هم جمع میشدیم می اندازد، داستان های عاشقانه ای جانگداز که گاهی سرانجام خوب داشت و گاهی بد. داستان هایی که نوعی روایت کننده ی نماد و فرهنگ کشورمان هستند. این کتاب داستان عبرت انگیزی برای جوانان است. سایت کتاب خوان این کتاب را با قیمت کمتری عرضه می نماید.
فتانه سید جوادی نویسنده توانمند و با استعداد ایرانی کتاب بامداد خمار را تالیف کرده است. فتانه حاج سید جوادی در سال 1323 در شیراز چشم به جهان گشود و در شمیران بزرگ شد. او جزء نویسندگان مشهور ایرانی است. وی تحصیلات دانشگاهی اش را در رشته ادبیات انگلیسی گذرانده . به گفته خود فتانه سید جوادی از دوران کودکی به نوشتن علاقه داشت و از همین دوران شروع به نوشتن داستان می کرد او هیچ وقت به نویسندگی به عنوان یک شغل برای کسب درآمد نگاه نمی کرد. فتانه حاج سید جوادی   لقب "پروین"  را کسب کرده و در کشور به این نام شهرت دارد. او بعد از تحصیلات دانشگاهی اش با یک پزشک ازدواج می کند که بعد از ازدواج آن ها به شهر اصفهان مهاجرت می کنند و در آنجا ساکن می شوند که حاصل این ازدواج دو دختر و یک پسر  است که هر دوی آن  دخترها دندان پزشک هستند. فتانه سید جوادی می گوید روزی با همسرم در مورد رمان " رومئو ژولیت" گفت و گویی داشتیم که همین گفت و گو باعث شد تا تصمیم به نوشتن رمان بامداد خمار کنم که به یک کتاب پرفروشی تبدیل شد اما بعد ها این نویسنده با استعداد، گزیده نویسی را برگزید. فتانه سید جوادی جزء بانوان نویسنده مشهور کشورمان است که نامی سرشناس دارد و آثارش جزء اثرهای برتر است. این نویسنده با استعداد آثار جذاب زیادی از خود منتشر کرده است که در این اثرها در مورد مضامین مختلفی صحبت کرده و هر کدام روایتگر مضامین جالب و خواندنی است.

تعدادی از آثار معروف  فتانه حاج سید جوادی نویسنده کتاب مشهور بامداد خمار :

- کتاب بامداد خمار.

- ترجمه کتاب "پارک گورکی" نوشته ی "مارتین کروز اسمیت"

- کتاب در خلوت خواب شامل هشت داستان از دوران جنگ دفاع مقدس.

معرفی و خلاصه کتاب بامداد خمار :

رمان بامداد خمار در سال 1374برای نخستین بار منتشر شد. این کتاب که در 440 صفحه تالیف شده در طی 10 سال 300 هزار نسخه از آن به فروش رفت است. در برخی از چاپ هایش 10 تا 18 هزار نسخه از آن چاپ شد و به فروش رفت،  تا کنون بیش از 58 بار تجدید چاپ شده است. رمان بامداد خمار یکی از رمان های معروف تاریخ معاصر ایران تبدیل شده.

از روی کتاب بمداد خمار فیلمی نیز به کاگردانی "حسن فتحی " ساخته شد. این کتاب در کشور آلمان به زبان آلمانی بازگردانی شد که 19 هزار نسخه از آن به فروش رفت و در کشور ایتالیا در سال 96 توسط "آناوالزن" به زبان ایتالیایی ترجمه کرد که عنوان " انتخاب سودابه" را نیز برای این کتاب برگزید.

داستان کتاب در مورد عشق دختری با اصل و نصب و ثروتمند به نام محبوبه نسبت به پسری نجار و بی اصل و نسب که از یک خانواده با فرهنگ پایین است،  می باشد.

سودابه دختر جوان و تحصیل کرده است که که می خواهد با پسری که هم سطح و شان او نیست ازدواج کند. خانواده سودابه با این وصلت مخالف هستند و پدرش او را تهدید کرده که اگر با او ازدواج کند دیگر فرزند  این خانواده نیست اما همچنان سودابه برای این ازدواج مسر است. مادر او با عمه سودابه که محبوبه نام دارد صحبت می کند تا برود سودابه را از این کار پشیمون کند زیرا محبوبه خود نیز در جوانی با فردی که هم سطح خود نبود ازدواج کرده و شکست می خورد. مادرش به او می گوید که آیا عمه محبوبه ات را قبول داری سودابه به او پاسخ می دهد  اگر عمه محبوبه  بگوید با این مرد ازدواج نکن ازدواج نخواهم کرد.

محبوبه روزی به دیدار سودابه می رود و داستان زندگی اش را برایش روایت می کند.

محبوبه که دختر بصیر الملک  فردی با فرهنگ و ثروتمند است،  می خواهد با پسری به نام رحیم ازدواج کند او تمام خواستگارانش را به خاطر رحیم رد می کند از جمله پسر عمویش منصور.  تمام خانواده محبوبه با این وصلت مخالف بودند  و پدرش نیز او را می کرد که دیگر فرزند این خانواده نیست ، اما محبوبه با وجود مخالفت شدید  خانواده اش  با رحیم ازدواج می کند پدرش  با وجود مخالفت برایش جهیزیه و خانه و مغازه می خورد که رحیم در آن مغازه نجاری کند. رحیم که فرد عیاش بی فرهنگ بود، محبوبه را مورد آزار و اذیت قرار می داد و هر روز او را کتک می زد. مادر رحیم زنی بددهن بود با دروغ هایش باعث دعوابین این  دو نفر می شد. پدر محبوبه ماهیانه مبلغ سی تومن را برای مخارج محبوبه به او می داد،  اما رحیم تمام آن پول را خرج شراب خوری خود می کرد او قصد دارد،   خونه و مغازه را از چنگ محبوبه دربیاورد. بعد از مدتی محبوبه حامله می شود و فرزندش را به دنیا می آورد ، اما در دوران حاملگی فرزند دوم رحیم او را می زند و این کار باعث می شود تا فرزندش را سقط کند. محبوبه که دیگر تحمل این همه زجر را ندارد به خانه پدرش می رود و طلاقش را از رحیم می گیرد. بعد از مدتی  منصور به خواستگاری محبوبه می رود و با هم ازدواج می کنند محبوبه در کنار منصور خوشبخت می شود. اما این خوشبختی طولی نمی کشد که منصور سرطان می گیرد و فوت می شود محبوبه می ماند با خاطرات تلخ و شیرین.

نظرات خوانندگان بر کتاب بامداد خمار :

تعدادی از خوانندگان معتقاند کتاب بامداد خمار داستان عبرت انگیزی است. نجف دریابندی می گوید این کتاب یکی از بهترین کتاب های آن دوره است. برخی از موافقان رمان بامداد بخار این کتاب را برای روابط میان زن و مرد مفید دانسته اند و نیز  تعدادی از منتقدان این کتاب عقیده دارند کتاب بامداد خمار توهین به سطح متوسط جامعه است. 

فروش کتاب عاشقانه و غم انگیز بامداد خمار. فتانه حاج سید جوادی

عنوان گروه
رمان ایرانی
نام کاربری
پگاه
زمان درج
یکشنبه, 07 مهر 1398
تعداد بازدید
314
امتیاز
0 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.


برای درج نظر وارد شوید.