فروش کتاب عاشقانه و تخیلی، کتاب هرگز رهایم مکن اثر کازئو ایشی گورو.


خلاصه:

کتاب هرگز رهایم مکن رمانی است، تخیلی که قصه عاشقانه ای را برایمان بیان می کند. با وجود تخیلی بودن کتاب هرگز رهایم مکن نویسنده در داخل داستان سوالات زیادی که برای خواننده در طول مطالعه رمان پیش می آید، را پاسخ می دهد. رمان هرگز رهایم مکن دارای داستان جالبی است. این رمان کتابی است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته. اگر به دنبال کتاب تخیلی و احساسی می گردید، کتاب هرگز رهایم مکن پیشنهاد خوبی است. سایت کتاب خوان قصد دارد، کتاب هرگز رهایم مکن را برای دوست داران این سبک ادبی با 10% تخفیف عرضه کند.
بیوگرافی نویسنده کتاب هرگز رهایم مکن:

نویسنده کتاب هرگز رهایم مکن کازئو ایشی  گورو است. کازئو ایشی در 8 نوامبر 1954  ناگازاکی زاده شده است. او تا سن 5 سالگی در ژاپن زندگی می کرده اما بعد از 5 سالگی  خانواده کازئو ایشی تصمیم می گیرند، به انگستان مهاجرت کنند. کازئو ایشی در مقطع کارشناسی در دو رشته زبان انگلیسی  و فلسفه تحصیل کرد و مدرک کارشناسی خود را از این دو رشته  در سال 1978 از دانشگاه کنت گرفت. او برای کارشناسی ارشد در رشته نویسندگی خلاقانه در سال 1980 در دانشگاه انگلیای شرقی به تحصیل پرداخت.  وی بعد از اتمام دوره کارشناسی ارشدش به یک نویسنده توانمند تبدیل شد. دو رمان نخست کازئو ایشی داستان هایی هستند، که در ژاپن اتفاق می افتند. او یک نویسنده ی انگلیسی ژاپنی می باشد. کازئو ایشی جزء نویسندگان برتر انگلستان معرفی شده است، وی  آثاری از خود منتشر کرده   که جزء پرطرفدارترین آثار معرفی شده اند. او علاوه بر نوشتن رمان فیلم نامه و داستان کوتاه معروفی نیز نوشته است .

آثار کازئو ایشی نویسنده کتاب هرگز رهایم مکن:

رمان های کازئو ایشی:

1982- منظر پریده رنگ تپه ها.

1986- هنرمندی از جهان شناور.

1989- بازمانده روز.

1995- تسلی ناپذیر.

2000- وقتی یتیم بودیم.

2015- غول مدفون.

فیلم نامه های کازئو ایشی:

2003- غمناک ترین موسیقی دنیا.

2005- کنتس سفید.

داستان کوتاه کازئو ایشی:

1990- شام خانوادگی.

2001- دهکده پس از تاریکی.

2009- شبانه ها.

کازئو ایشی به خاطر آثار معروفش جوایزی دریافت کرده است:

1982- برای کتاب رنگ پریده تپه ها؛ جایزه  یابود وینفرید هولتبی.

1986- برای کتاب هنرمندی از جهان شناوره؛ جایزه وایت برد

1989- برای کتاب بازمانده روز؛ جایزه بوکر.

1998- جایزه شوالیه ادب و هنر فرانسه.

2008- مجله تایمز کازئو ایشی را جزء برترین نویسندگان انگلستان معرفی کرده است.

2017- جایزه  ادبیات نوبل.

معرفی  و خلاصه کتاب هرگز رهایم مکن نوشته کازئو ایشی:

کتاب هرگز رهایم مکن در سال 2005 انتشار یافت. این کتاب در همان اولین سال انتشارش جوایز زیادی را برای خود کسب کرد. رمان هرگز رهایم مکن در سال2005 نامزد جایزه بوکر و در سال 2006 نامزد جایزه آرتور سی کلارک شد. مجله تایم  کتاب هرگز رهایم مکن را به عنوان بهترین رمان 2005 معرفی کرد. از سال 1923 تا 2005 کتاب هرگز رهایم مکن جزء 100رمان برتر انگلیس انتخاب شد. در ایران سهیل سمی آن را به فارسی  ترجمه کرده است.

کتی و تومی و روت قهرمان داستان هرگز رهایم مکن هستند. قسمت اول داستان با جمله ای شروع می شود  پزشکان توانسته اند، در سال 2015 اکتشافی را انجام دهند که انسان ها بتوانند تا 100 سالگی زنده بمانند. کتی ، تومی و روت که در مدرسه هلشیم که یک مدرسه شبانه روزی  و غیر عادی است ،  تحصیل می کنند.  تمام دانشجوآموزان آن مدرسه در نتیجه ژن کلونیگ ( ژنی است  که از یک ژن منفرد نسخه های یکسان و زیادی از آن می سازند) به دنیا آمده اند. هیچ کدام از آن دانش آموزان  از این موضوع مطلع نیستند.

 کتی، تومی، و روت برای بار اول در وجود خود  دوست داشتن و عشق را حس می کنند. روت نمی خواهد، این حس را کسی متوجه شود اما می خواهد، برای آن دو دوست خوبی باشد. نویسنده به گونه ای داستان را نوشته است  که خواننده در ابتدای داستان شک می کند، این داستان عاششقانه است ، یا خیالی  و یا هر دو آن ها.

دانش آموزان مدرسه هلشیم در کنار خواندن درس ریاضیات به نقاشی کشیدن  و آواز خواندن نیز می پردازند. بهترین نقاشی آن ها  را به گالری که توسط فردی به نام مادام مدیریت می شود، می فرستند. در آن مدرسه قوانین سختی وجود دارد.

روزی معلم جدیدی به نام خانم لوسی به آن مدرسه می  رود و در یک کلاس تمام حقایق را در مورد زندگیشان به آن ها می گوید، لوسی می گوید، که وقتی بزرگ شوند اعضای بدنشان را اهدا  می کنند،  آن ها فقط وسیله اهدای عضو هستند و به خاطر همین  آن ها را در مدرسه شبانه روزی نگهداری می کنند  تا وقتی که بزرگ شدند،  اعضای بدنشان اهدا شود. بعد از مدتی کتی و تامی به همدگیر علاقمند می شوند، اما روت به آن ها حسادت می ورزد. روت با تامی دوست می شود، تا در کنار آن ها بماند. وقتی دانش آموزان به سن 18 سالگی می رسند، باید آن مدرسه را ترک کنند تا برای اهدای عضو به مراکز مراقبت بروند و...

از روی کتاب هرگز رهایم مکن فیلمی نیز ساخته شده است:

2010- هرگز رهایم مکن به کارگردانی ( مارک رومنک )

نظرات خوانندگان کتاب هرگز رهایم مکن نوشته کازئو ایشی:

برخی از خوانندگان کتاب هرگز رهایم مکن معتقد هستن که این کتاب را باید حداقل یک بار در طول زندگی مطالعه کرد و این کتاب رمان تخیلی بسیار جذاب است. و همچنین افرادی معتقدند نویسنده در این کتاب با اتفاقات ساده و کلمات معمولی یک اثر شگفت انگیزی را خلق می کند. 

 

کتاب های عاشقانه ی دیگر:

 کتاب دختری که رهایش کردی، جوجو مویز

 کتاب قهوه ی سرد آقای نویسنده، روزبه معین

فروش کتاب عاشقانه و تخیلی، کتاب هرگز رهایم مکن اثر کازئو ایشی گورو.

عنوان گروه
رمان خارجی
نام کاربری
پگاه
زمان درج
شنبه, 05 مرداد 1398
تعداد بازدید
165
امتیاز
0 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.


برای درج نظر وارد شوید.