فروش رمانی با موضوع جذاب :غرور و تعصب. جین آستین.


خلاصه:

رمان غرور و تعصب یک داستان جالب با موضوعی عاشقانه است. این کتاب نوشته یک نویسنده انگلیسی است. کتاب غرور و تعصب در مورد زندگی فردی مغرور است که عاشق دختری می شود و در این راه عاشقی، افراد زیادی موانعی را ایجاد می کنند تا آن دو به هم نرسند. این کتاب یکی از رمان های نافذ جهان است که مورد استقبال زیادی قرار گرفت. اگر به دنبال کتاب عاشقانه ای هستید رمان غرور و تعصب جزء گزینه های برتری می باشد. سایت کتاب خوان قصد دارد، این کتاب را برای دوست داران آن با 10% تخفیف عرضه کند.
بیوگرافی نویسنده کتاب غرور و تعصب:

جین آستین نویسنده کتاب غرور و تعصب است. جین آستین در 19 دسامبر سال 1775  در انگستان دیده به جهان گشود. او دارای 6 خواهر و برادر است و جین هفتمین فرزند خانواده می باشد. پدر جین در سال 1801 بازنشسته شد،  آن ها به بث مهاجرت کردند. پدر او در سال 1805 فوت شد و بعد از آن همراه مادرش به چند نقطه دیگر برای زندگی مهاجرت کردند که در آخر بعد از چند سال در سال  1809 در همپشر ساکن شدند فقط چند بار خود جین به لندن مسافرت کرد.

او در زمان نوجوانی  دست به نوشتن رمان زد و حدود شش رمان از قرن هفدهم تا اوایل قرن هجدهم نوشت چهار تا از این رمان ها در چهار سال منتشر شدند،  که نشان دهنده ی سرعت و استعداد نویسنده در این زمینه است.

وی  در کتابهایش نام نویسنده را خالی می گذاشت و کسی نمیدانست نویسنده آن کتاب ها چی کسی است.  جین آستین  شخصیت های داستان هایش را همیشه از اقشار متوسط   انتخاب می کرد و هیچ وقت از موضوعات سیاسی استفاده نمی کرد. او برای نوشتن رمان هایش  کتاب های زیادی را مطالعه می کرد، زیرا معتقد بود با خواندن کتاب های متفاوت  موضوعات و روش های جدیدی را یاد می گیرم که باعث بهتر شدن رمان هایم می شود.

جین تا آخر عمر خود ازدواج نکرد. وی چند سال درشهر ناث اقامت داشت به همین خاطر این شهر به محل اقامت جین آستین به شهرت رسید. او به علت بیماری  در مه سال1817  به وینچستر مهاجرت کرد زیرا می خواست نزدیک پزشکش باشد تا درمان شود. جین آستین در ژوئیه سال 1817  به دیار باقی شتافت.

جین کتاب های زیادی نوشته بود که تعدادی از آن ها در زمان حیاتش و تعدادی دیگر بعد از فوتش به چاپ رسید.

آثار به چاپ رسیده جین آستین در زمان حیاتش:

  • 1811- کتاب حس و احساس.
  • 1814- کتاب منسفیلد پارک.
  • 1815- کتاب اما.

آثار به چاپ رسیده جین آستین بعد از فوتش:

  • 1818- کتاب نورثنگرابی.
  • 1818- ترغیب.

معرفی و خلاصه کتاب غرور و تعصب نوشته جین آستین:

کتاب غرور و تعصب در سال 1796 نوشته شده است. نویسنده آن  را در سن 21 سالگی نوشت،  اما به او انتشار این کتاب را ندادند و در سال 1813  بعد از گذشت 17 سال به چاپ رسید وقتی منتشر شد نام جین آستین به عنوان نویسنده بر روی این کتاب نبود به اسم یک خانوم دیگر آن را به چاپ رساندند.

جین آستین می گوید کتاب غرور و تعصب بچه دلبند من است. این کتاب به زبان های مختلف بازگردانده شده است که اولین بار در ایران آن را شمس الملوک مصاحب  در اسفند ماه 1336 به فارسی ترجمه کرد.

داستان کتاب در مورد خانواده بنت است که دارای پنج دختر هستند که نام آن ها الیزابت، جین، لیدیا، مری، کیتیا بود. جین و الیزابت فرزندان بزرگ خانواده  نسبت به سه خواهر دیگرشان بسیار باوقار و زیبا هستند. مری چهره زیبایی ندارد و اهل ساز می باشد. در قصر نزدیک خانه خانواده بنت  مدتی است جوانی خوش اخلاق و زیبا به نام چارلز بینگلی  ساکن شده است. خانم بنت در تلاش است که یکی از دخترانش را به همسری چارلز برگزیند.

روزی در این دهکده مهمانی برگزار می شود و خانواده بنت نیز به این مهمانی دعوت هستند. یکی از دوستان آقای چارلز آقای دارسی  در این مهمانی حضور دارد. آقای دارسی فردی ثرتمند و خوش چهره  دارای قصری به نام پمبرلی می باشد، اما او دارای غرور و تکبر خاصی است. در آن مهمانی جین و چالز شروع به صحبت کردن باهم می کنند و یک رابطه عاشقانه ای بینشان به وجود می آید. آقای دارسی چهره الیزابت را مورد تمسخر قرار می دهد و این کار او باعث می شود،  الیزابت نسبت به او تنفر پیدا کند. بعد از جشن همه در مورد رفتار متکبرانه دارسی صحبت می کنند.

آقای کالینر برادرزاده آقای بنت که وارث خانواده آن ها است، می خواهد  یکی از دختران آقای بنت را به همسری خود برگزیند، او اول از جین خوشش می آید اما بعدها که می فهمد جین قرار است با آقای چارلز ازدواج کند به الیزابت پیشنهاد ازدواج می دهد اما او این پیشنهاد را رد می کند و آقای کالینز با خانم شارلوت که دوست الیزابت است ازدواج می کند. بعد از مدتی الیزابت با مردی خوش چهره و خوش اخلاق به نام ویکهام  آشنا می شود، او که برادر خوانده دارسی است از دارسی شروع به بد گفتن می کند و...

فیلم های ساخته شده از روی کتاب غرور و تعصب  نوشته جین آستین :

1940- فیلم غرور و تعصب به کارگردانی ( رابرت زی لنرد ).

2004- فیلم عروس و تعصب به کارگردانی (گاریندر چادا ).

فیلم غرور و تعصب به کارگردانی ( جو رایت ).

فیلم غرور و تعصب زامبی ها به کارگردانی ( بار استیرز ).

نظرات و انتقادات خوانندگان بر کتاب غرور و تعصب و جین آستین:

بیشتر منتقدان کتاب غرور تعصب این کتاب را بهترین رمان سال معرفی کردند و همچنین تعدادی از منتقدان به آثار جین آستین لقب زندگی خانگی دادند آن ها  معتقد هساتند که جین آستین در رمان هایش دارای شخصیت های جذابی است. تعدادی از خوانندگان کتاب غرور و تعصب عقیده دارند  که  هر کسی اهل مطالعه باشد حتما باید این کتاب را مطالعه کند و همچنن کتاب غرور و تعصب یک کتاب تاثیر گذاری می باشد که دو موضوع غرور و تعصب داشتن را به خوبی به تصویر کشیده است.

فروش رمانی با موضوع جذاب :غرور و تعصب. جین آستین.

عنوان گروه
رمان خارجی
نام کاربری
پگاه
زمان درج
پنجشنبه, 10 مرداد 1398
تعداد بازدید
173
امتیاز
0 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.


برای درج نظر وارد شوید.