معرفی و فروش کتاب جذاب سوءظن. فردریش دورنمات


خلاصه:

معرفی رمان های معروف نویسندگان با استعداد جهان - خرید و فروش آنلاین کتاب - فروش آنلاین کتاب سوءظن - فروش آنلاین کتاب در فروشگاه و نمایشگاه اینترنتی کتاب خوان.
بیوگرافی نویسنده کتاب سوء ظن :
فردریش دورنمات نمایشنامه نویس و رمان نویس سوئیسی در پنج ژانوی 1921 در یکی از روستاهای شهر برن چشم به جهان گشود. پدرش کشیش معتقدی و پدر بزرگش یک شاعر معروف بود که به علت سرودن شعر با مضوعات سیاسی لقب "شاعر سیاسی پرخاشجو داده بودند،  این دو برروی دورنمات بسیار تاثیر گذار بودند به گونه ای که این تاثیر در تمام نوشته های دورنمات به راحتی نمایان است.
فردریش دورنمات تا سن 13 سالگی در همان شهر کوچک تحصیل کرد اما به علت اهمیت خانواده دورنمات به تحصیل او، آن ها  به پایتخت مهاجرت کردند او تحصیلات دبیرستان خود را در آنجا گذراند بعد از اتمام برای ادامه تحصیل به دانشگاه رفت و در رشته ادبیات و فلسفه به تحصیل پرداخت. وی بعد از گذراندن تحصیلات دانشگاهی اش نمی دانست نویسندگی را حرفه خود قرار دهد یا نقاشی را. او بعد از مدتی جست و جو و تفکر نویسندگی،  را برگزید اما نقاشی را هم رها نکرد تابلوهای شاهکارش  نشان می دهد در اصل دورنمات هر دوی آن ها را حرفه خود قرار داد،  تابلوهای نقاشی زیادی از او به یادگار مانده. وی از دوران نوجوانی رمان های جنایی می نوشت. دورنمات بعد از مدتی برای ادامه تحصیل در رشته هنر و فلسفه وارد دانشگاه زوریخ شد اما چندی نگذشت به علت فشار مالی تحصیل را رها کرد. او که هیج ارث پدری نداشت برای مخارج زندگی شروع به نوشتن نمایشنامه های رادیویی کرد، او در این کار موفق بود به گونه ای که تمام مخارج خانواده اش می پرداخت.
دورنمات اولین نمایشنامه خود را با عنوان "این نوشته شد" در سال 1947 به بازار عرضه نمود و دومین نمایشنامه خود را به نام " نابینا" در سال 1948 نوشت او همچنین در همان سال نمایشنامه رومولوس را نیز نگاشت که یک کمدی تاریخی و هیجان انگیزی است.
معرفی و خلاصه کتاب سوء ظن نوشته ی  فردریش دورنمات :
رمان سوء ظن برای نخستین بار در سال 1951 جاپ شد. نویسنده در این کتاب داستان دیگری از برلاخ همان کارگاه پیر روایت می کند. داستان این کتاب از داستان های کهن  حزب نازی ها که مردم را مورد شکنجه قرار می دادند،  گرفته شده است. نویسنده در این کتاب از کلمات و جملات سنگیین و طولانی استفاده کرده و تمام داستان این کتاب در بیمارستان رخ می دهد اما نویسنده به گونه ای فضای داستان را جذاب به تصویر کشیده که خواننده در طول داستان یادش می رود،  تمام این وقایع  در یک  مکان رخ می دهد. یکی از شخصیت های این کتاب که پزشک است یکی از افراد حزب نازی بوده  مردم را مورد شکنجه قرار می داد.
کارگاه داستان که برلاخ نام دارد در بستر مرگ است. روزی برلاخ دچار حمله قلبی می شود، او یک عمل جراحی خیلی ضروری داشت اما به علت حمله قلبی این عمل به عقب افتاد بعد از دو هفته این عمل جراحی انجام شد . بعد از طی آزمایشاتی پزشکان فهمیدند که برلاخ به یک  بیماری لاعلاجی مبتلا شده،  این بار بیماری او شدت یافته با مرگ دست و پنجه نرم می کند او در بیمارستانی بستری می شود. بیماری او به گونه ای شدت یافته بود که رئیسش می گفت برلاخ حتما طی مدت کمی میمیرد. روزی برلاخ که در حال مطالعه یک روزنامه بود،  تصویری را می بیند  یکی از چهره های این تصویر بیسار شبیه همان دکتر معالج برلاخ است. همین تصویر باعث می شود تا او کنجکاو شود و به دنبال کشف حقایق برود. در طی تعطیلات عید که برلاخ تمام آن روزها را به استراحت می گذراند، روزی پزشکش که "هونگر توبل" نام داشت برای معاینه نزدش می رود. در طی معاینه برلاخ به هونگر حرف عجیبی در مورد ستمکار بودن نازی ها می زند " ساموئل یک مشت جانور بودند، یک مشت حیوان بودند" و روزنامه را به هونگر می دهد به او می گوید، تو نیز یک پزشک هستی این را ببین آن ها شکم یک انسان را بدون آنکه بیهوش کنند جراحی کردند و پزشکش آنقدر از این کار راضی است که با خیال راحت عکس گرفته هونگر در جوابش می گوید در آن دوره از این کا ها زیاد می کردند اما وقتی تصویر آن روزنامه را می بیند دست پاچه می شود و....
نظرات مخاطبان کتاب سوء ظن نوشته فردریش دورنمات :
گروهی از مخاطبان کتاب سوء ظن معتقاند، این کتاب با وجود کلمات سنگین  اما در طول مطالعه این کتاب خواننده به گونه ای غرق در کتاب می شود که این کلمات به چشمش نمی آید. همچنینی این کتاب از جمله کتاب های پلیسی است که رتبه برتری در بین کتاب در این زمینه دارد. تعدادی از طرفداران این کتاب معتقداند اند نویسنده در این کتاب به تقابل خوبی و بدی روی برده  که از اعتقادات مذهبی دورنمات است و با اسطوره مورد علاقه خود درهم می آمیزد و یک شاهکار جنایی خلق می کند.  

معرفی و فروش کتاب جذاب  سوءظن. فردریش دورنمات

عنوان گروه
رمان خارجی
نام کاربری
پگاه
زمان درج
شنبه, 25 آبان 1398
تعداد بازدید
231
امتیاز
0 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.


برای درج نظر وارد شوید.