فروش کتاب پرمعنای جنگ و صلح . لئو تولستوی.


خلاصه:

رمان جنگ و صلح نوشته نویسنده روسی لئون نولستوی است. نویسنده در این رمان زندگی و سرگذشت پنج خانواده ی اشرافی روسی را به تصویر کشیده . این رمان یکی از باارزش ترین رمان های جهان به شمار می رود که طرفداران بسیاری در جهان دارد. نویسنده در کتاب جنگ و صلح 570 شخصیت خلق کرده که تمام آن ها را به تصویر کشیده. لئون تولستوی با نگارش این کتاب افراد زیادی را تحت تاثیر قرار داده است. اگر به دنبال رمان پرمحتوایی می گردید سایت کتاب خوان با قیمت کمتری این کتاب را به شما ارجمندان پیشنهاد می کند.
لئون تولستوی نویسنده بزرگ روسی در 9 سپتامبر 1828 در یک خانواده ی اشرافی چشم به جهان گشود. او در سن دو سالگی مادرش را و در سن 9 سالگی پدرش را از دست داد، بعد از آن عمه اش تاتیانا سرپرستی او را پذیرفت. تولستوی در سال 1844 برای تحصیل در رشته ی زبان های شرقی وارد دانشگاه قازان شد، اما بعد از سه سال  تغییر رشته داد و در رشته ی حقوق به تحصیل پرداخت.  او در سال 1847 تحصیل در رشته حقوق را نیز رها کرد و به زادگاهش بازگشت که در سال 1851 در ارتش ثبت نام کرد و بعد از پذیرش در ارتش  به ماوریت قفقاز که به دست روس ها افتاده بود رفت،  تولستوی در همان سال کتاب "کودکی" را نوشت که یک سال بعد در مجله ی معاصر به چاپ رسید. او هنگامی که در ارتش خدمت می کرد،  نوشتن رمان را به صورت کاملا جدی آغاز کرد. وی در سال 1854  با پیوستن به سپاه کریمه " سو استوپل" به دفاع از میهن پرداخت که نتیجه   چند سال خدمت در آنجا را در کتابی به نام "حکایت های سواستوپل " نوشت ، آن کتاب  شامل سه داستان  از آن دوره است که نویسنده تمام سعی خود را کرده تا احساسات شخصی خود نسبت به جنگ را  به صورت کاملا متفاوت روایت کند. لئون در سال 1856 از ارتش کناره گیری کرد و به زادگاهش بازگشت که مدتی بعد به کشور هایی مختلفی مانند : فرانسه،انگلستان، آلمان، ایتالیا و سوئیس سفر کرد. او در سال 1857 به مدت پنج سال شروع به بازدید از آموزش و پرورش کشورهای اروپای غربی کرد که بعد از بازگشت  از اروپا به تاسیس مدارس در روستا ها پرداخت. لئون هیچ وقت در مدارس بین دانش آموزان تفاوتی قائل نشد و دانش آموزان نخبه را از بقیه جدا نکرد،  او می خواست با این کار استعداد هر کودک را بیابد و آموزشی مناسب با استعداد هر یک به آن ها بیاموزد. تولستوی در سال 1862 با دختری به نام سوفیا ازدواج کرد، که در آن دوره به کمک همسرش چندین رمان مشهور را منتشر کرد..

تعدادی از آثار لئون تولستوی :

رمان های ائون تولستوی :

- رمان به یکدیگر محبت کنید.

- رمان حرص باعث هلاکت است.

-  تریلوژی کودک ، نوجوان و جوان.

- رمان آناکارنینا.

- رمان قزاقان.

رمان های کوتاه :

- حاجی مراد.

- مرگ ایوان ایلیچ.

- سونات کرویتزر.

- کوپن تقلبی.

- سعادت های خانوادگی و داستان های دیگر.

داستان های کوتاه لئون تولستوی :

- سرگیوس پیر.

- ارباب و نوکر.

- طیل میان تهی و هفت داستان دیگر.

- سه پرسش.

- داستان های سواستوپول.

- دو سوار.

- شیطان.

معرفی و خلاصه کتاب جنگ و صلح :

رمان جنگ و صلح در ابتدا با عنوان " 1805" در مجله ی پیک منتشر شد، سپس در  سال 1869 برای نخستین بار با نام  "جنگ و صلح"  انتشار یافت که نگارشش حدود هفت سال به طول انجامید و حدود هفت بار نیز بازنویسی شد.  نویسنده این کتاب را در1225 صفحه تالیف کرده که به صدها زبان زنده دنیا ترجمه شده و در ایران نیز آن راسروش حبیبی  به زبان فارسی بازگردانده است.

لئون تولستوی در این کتاب به روایت داستان زندگی افراد،  سربازان،  ارتش،  کشورها و همچنین به شرح مقاومت روس ها در برابر فرانسوی ها  پرداخته . این کتاب جزء کتاب های حماسی دسته بندی می شود. کتاب جنگ و صلح اثر تاریخی شگف انگیزی است که بسیاری از منتقدان آن را بهترین کتاب تاریخ می دانند. این کتاب با صلح شروع می شود و با صلح پایان می یابد.

داستان این کتاب با یک مهمانی آغاز می شود که در همه جا آرامش برقرار است و خواننده با تعدادی از شخصیت ها در آغاز داستان آشنا می شود. هدف نویسنده از به تصویر کشیدن این مهمانی نشان دادن وضعیت جامعه اشرافی قبل از جنگ است. بعد از مهمانی فضای داستان به سمت جنگ می رود از شخصیت هایی که به جنگ می پیوندند و فرماندهان صحبت می کند.

چند شخصیت مهم کتاب جنگ و صلح :

ناتاشا : دختر  سینزده ساله ی  "کنت رستف" که بسیار پرجنب و جوش است . نویسنده در این رمان تاکید زیادی برروی او کرده است. ناتاشا روایتگر شخصیتی است که در دوران جنگ بسیار تغییر و تحول می یباد.

پی یر : فرزند فرد ثروتمند و بسیار مشهور به نام  "کنت مزوخف"  است که به دستور پدرش از مسکو به پترزبورگ برای پیوستن به محافل اشرافی  آمده. او در طی این سفر خود را وارث ثروت پدرش می داند، با انجام کارهایی توجه همه را به خود جلب می کند.

پرنس آندره : فردی که قصد رفتن به جنگ را دارد و در شب مهمانی با پی یر در مورد این موضوع صحبت می کند.  

فیلم های ساخته شده از روی کتاب جنگ و صلح :

1956- فیلم سینمایی جنگ و صلح به کارگردانی ( کینگ ویدور ).

2016- مجموعه تلوزیونی جنگ و صلح به کارگردانی (تام هارپر ).

نظرات منتقدان و خوانندگان بر کتاب جنگ و صلح لئون تولستوی :

منتقدان ادبی کتاب جنگ و صلح را بهترین رمان تاریخ انتخاب کردند. تعدادی از خوانندگان این کتاب معتقداند،  با وجود زیاد بودن شخصیت های این رمان اما نویسنده به گونه ای زیبا تمام اشخاص را توصیف کرده که خواننده دچار سردرگمی نمی شود و همچنین تعدادی از خوانندگان دیگر می گویند، رمان جنگ صلح به قدری شگفت انگیز است که خواننده را به وجد می آورد و نویسنده  در کنار داستان خود به روایت تاریخ می پردازد.

 

فروش کتاب پرمعنای جنگ و صلح . لئو تولستوی.

عنوان گروه
رمان خارجی
نام کاربری
پگاه
زمان درج
جمعه, 03 آبان 1398
تعداد بازدید
280
امتیاز
0 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.


برای درج نظر وارد شوید.