معرفی و فروش کتاب پرمعنای وقتی نیچه گریست. اروین د یالوم.


خلاصه:

کتاب وقتی نیچه گریست یک کتاب روان شناختی است. این کتاب یکی از معروف ترین رمان هایی است که مورد استقبال زیادی قرار گرفت. این رمان آمیخته یک داستان از واقعیت و خیال با شخصیت های واقعی می باشد. کتاب وقتی نیچه گریست یکی از نادرترین رمان هاست و لحن و داستان زیبایی دارد. نویسنده در این کتاب داستان درمان روان یک فیلسوف را روایت می کند. کتاب وقتی نیچه گریست دارای جذابیت بالا و گیرایی زیاد است که زندگی را از یکنواختی و کسالت خارج می کند. سایت کتاب خوان این کتاب را با 10% تخفیف به فروش می گذارد.
بیوگرافی نویسنده کتاب وقتی نیچه گریست :

اروین دیوید یالوم کتاب وقتی نیچه گریست را نوشته است. او در سال 1931 در واشنگتن ایالات متحده آمریکا  چشم به جهان گشود. او دربوستون  سال 1956 در رشته پزشکی  و در رشته روانپزشکی در یکی از دانشگاه های نیویورک فارغ التحصیل شد. وی بعد از گرفتن مدرک روانشناسی به سربازی رفت.

اروین یالوم بعداز بازگشت از سربازی در سال 1963استاد دانشگاه آکسفورد شد. او آثار معروف دانشگاهیی و رمان زیادی از خود به جاگذاشته. جایزه روانپزشکی آمریکا در سال 2002 به اروین یالوم تعلق گرفت. اروین یالوم  یک پزشک و نویسنده معروفی است،  او بیشتر به خاطر آثارش به شهرت رسیده و بیشترین شهرت او به خاطر رمان وقتی نیچه گریست می باشد.

یالوم کتاب های روانشناسی زیادی نوشته،  که کمک زیادی به خوانندگان کتابهایش کرده است. او در این کتاب با روایت داستانی به روش های درمان وسواس فکری پرداخته. اروین دیوید یالوم نویسنده ای است که افراد زیادی درجهان طرفدار آثارش هستند. او در کتاب هایش به مسائل زیادی پرداخته مسائلی که در زندگی روزانه انسان ها وجود دارد.

  داستان های اروین دیوید  یالوم :

1974- رمان هر روز نزدیک تر از پیش.

1989- رمان جلاد عشق و دیگر داستان های روان درمانی.

1996- رمان دروغگویی روی مبل.

1999- رمان مامان و معنی زندگی.

2005- رمان درمان شوپنهاور.

2005- رمان پلیس را خبر می کنم.

2012- رمان مسئله اسپینوزا.

2015- رمان خلق شدگان در یک روز.

آثارغیر داستانی اروین دیوید  یالوم.

1970- کتاب تئوری و عمل در روان.

1980- کتاب روان درمانی اگزیستانیسال.

2001- کتاب هنر درمان.

2008- کتاب خیره به خورشد نگریستن.

1997- کتاب یالوم خوانان.

-  کتاب انسان موجودی یک روزه.

-  کتاب من چگونه اروین دیوید  یالوم شدم.

کارهای اروین دیوید  یالوم در سینما :

سال 2003 پرواز مرگ.

سال 2007 وقتی نیچه گریست.

yaloms cure سال 2015

معرفی و خلاصه کتاب وقتی نیچه گریست نوشته اروین دیوید یالوم :

کتاب وقتی نیچه گریست در سال 1992 انتشار یافت. نویسنده در این کتاب کمک زیادی به آن هایی که دچار وسواس فکری هستند، می کند او راه هایی را به خوانندگان پیشنهاد می کند، که با انجام آن ها از این بیماری رهای یابند. کتاب وقتی نیچه گریست اولین بار به زبان انگلیسی نوشته شده است،  در زمان انتشارش به شهرت رسید و به زبان های مختلف ترجمه شد در ایران  بیش از چهار بار تمدید چاپ شده،  مهشید میر معزی آن را به فارسی بازگردانده است.

این کتاب روایت کننده ی تاریخ  فلسفی و رویایرویی  خیالی تعدادی از فیلسوفان قرن نوزدهم می باشد. داستان در مورد یک فیلسوف معروف است که دچار بیماری شده اما دوست ندارد توسط پزشکی معالجه شود. یکی از دوستان آن فیلسوف به دنبال یک پزشک معروفی می رود تا دوستش را درمان کند. شخصیت های موجود در این کتاب شخصت های واقعی هستند.

شخصیت های کتاب وقتی نیچه گریست :

فریدریش ویلهام نیچه :

نیچه در 15 اکتبر سال 1844 در آلمان متولد شده است. نیچه  یک فیلسوف بزرگ شاعر، آهنگساز و یک استاد زبان یونانی بود. او در سال 1869  در دانشگاه پازل به سمت کرسی فیولوژی کلاسیک  دست یافت. نیچه در سال 1879 به علت  بیماری از این سمت انصراف داد. او در سال 1889  قوای ذهنیش را به طور کامل از دست داد. نیچه فیلسوف بزرگ معتقد بود، که این بیماری باعث ایجاد تفکرات نو در او شده اند. با نهایت تاسف فریدریش نیچه در سال در 25 اوت سال 1900درگذشت.

زیگموند فروید :

فروید در سال 1856 متولد شده است. او یک عصب شناس اتریشی بود. فروید در سال 1881 به تحقیق  در مورد گفتار درمانی و کالبدشناسی  و اختلالات مغزی پرداخت. او در سال 1885 رشته نوروپاتولوژ در دانشگاه  شروع به تدریس کرد. زیگموند فروید در سال 1939با نهایت تاسف چشم از جهان فروبست.

لو آندرئاس سالومه :

سالومه در سال 1861 متولد شد. او دختر یک ژنرال روس بود. سالومه در سال 1887 با مردی به نام فردریش کارل  آندرئاس ازدواج کرد. او علاقه زیادی به هنر و علم داشت و همین باعث شد با افراد بزرگی همچون نیچه آشنا شود.

وقتی نیچه در سن 44 سالگی دچار بیماری ذهنی می شود. سالومه  دوست نیچه  به دنبال پزشکی است که بتواند بیماری نیچه را درمان کند. سالومه نامه ای به زیگموند فروید  که پزشک توانایی هست، می نویسد او در این نامه نوشته که ( آینده فلسفه آلمان در خطر است ) و  از او می خواد تا نیچه را درمان کند،  اما نباید نیچه از این ماجرای درمان خبردار شود و...

فیلم ساخت شده از روی کتاب وقتی نیچه گریست :

سال 2007 این فیلم را ساخت.  pinchas perry

  نظرات و انتقادات خوانندگان بر کتاب وقتی نیچه گریست :

کتاب وقتی نیچه گریست مانند کتاب های معروف  دیگر مورد تمجید خوانندگان  قرار گرفته است. بعضی از خوانندگان این کتاب را یکی از کتاب های روان شناختی بی نظیر می دانند، که کمک زیادی در زمینه ی  بیماری های ذهنی به آن ها کرده است و برخی دیگر معتقاند ، این کتاب دارای بیان جذاب و تاثیرگزار است  که ارزش خواندن را دارد. برخی دیگر از خوانندگان معتقد هستند،  کتاب وقتی نیچه گریست آمیزه ای از مسائلی چون : وسواس،  دین، انزوا، ترس،  بی اعتمادی است و باعث رها شدن انسان از این گونه مسائل می شود. 

معرفی و فروش کتاب پرمعنای وقتی نیچه گریست. اروین د یالوم.

عنوان گروه
روانشناسی
نام کاربری
پگاه
زمان درج
یکشنبه, 17 شهریور 1398
تعداد بازدید
122
امتیاز
5 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.


برای درج نظر وارد شوید.