معرفی و فروش کتاب سال بلوا اثر عباس معروفی، فریاد مظلومیت یک بانوی ایرانی.


خلاصه:

کتاب سال بلوا یکی از رمان های زیبای ایرانی است، که طرفداران زیادی دارد. از ویژگی های این کتاب این است که خواننده وقتی شروع به خواندنش می کند، با تمام وجودش با این کتاب انس می گیرد. خواننده با خواندن این رمان فوق العاده جذاب نمیتواند کتاب را رها کند و غرق در داستان آن می شود. کتاب های عباس معروفی به اندازه ای عالی و با بیان دلچسب می باشد، که وقتی برای اولین بار، آن ها را مطالعه می کنی، دوست داری چند بار دیگر نیز این کار را انجام دهی. سایت کتاب خوان کتاب سال بلوا از جدید ترین آثار عباس معروفی را با 10% تخفیف به علاقه مندان این نویسنده عرضه می کند.
معرفی نویسنده ی کتاب سال بلوا [ عباس معروفی ]:

سید عباس معروفی نویسنده کتاب سال بلوا در 27 اردیبهشت سال 1336 در تهران متولد شد. او دیپلم خود را در رشته ریاضی از دبیرستان مروی  و همچنین  مدرک دانشگاهی اش را در رشته ی ادبیات دراماتیک در تهران گرفت. او شغل معلمی را در پیش گرفت و 11 سال معلم ادبیات در دبیرستان های هدف و خوارزمی تهران بوده است.

 عباس معروفی کار های ادبی را با راهنمایی های هوشنگ گلشیری و محمد علی سپانلو شروع کرد. کتاب روبروی آفتاب  که اولین نوشته ی عباس معروفی است، در سال 1359به چاپ رسید. او هم چنین کتاب سمفونی مردگان را در دهه ی 60 منتشر کرد، که در واقع انتشار این کتاب بود که باعث شهرتش شد. وی در سال 1366 مسئول ارکستر سمفونیک تهران و مدیر روابط عمومی آن نیز شد، که در زمان مدیریتش بیش از 500 کنسرت از هنرمندان مختلف به اجرا درآمد. وی  مجله ادبی گردون را در سال 1369 بنا نهاد و دست به کارهای ادبی زد، کار های او در این نشریه با انتظارات دولت مغایرت داشت و سرانجام دولت این نشریه را پلمپ کرد. عباس معروفی بعد از پلمپ شدن انتشارات گردون مجبور شد به آلمان سفر کند و در آنجا ساکن شود، او برای گذراندن مخارج زندگی اش کار های زیادی انجام داد، مدتی مدیر یک هتل شد و در آن هنگام دراروپا کتاب فروشی "خانه هنر و ادبیات هدایت" را بنیان کرد. او انتشارات (گردون ) را در همان جا بنا کرد.

دیگر آثار عباس معروفی:

1381- پیکرفرهاد.

1382- فریدون سه پسر داشت

1388- ذوب شده.

1389- تماما مخصوص.

1397- نام تمام مردگان یحیاست.

داستان های عباس معروفی:

1365- اخرین نسل برتر.

1371- عطر یاس.

1382- دریاروندگان جزیره آبی تر.

1397- شاهزاده برهنه.

2015- چرخ گردون.

نمایشنامه های عباس معروفی:

1361- تا کجا منی.

1365- ورگ.

1366- دلی بای و آهو.

1382- آونگ خاطره ها.

اشعار عباس معروفی:

2011- نامه های عاشقانه و منظومه ی عین القضات و عشق.

2018 چهل ساله تر از پیامبر.

جوایز عباس معروفی:

1996- جایزه هلمن هامت.

1996- جایزه روزنامه نگار آزاده سال.

2001- جایزه ی بنیاد انتشارات ادبی فلسفی سور کامپ ( به خاطر رمان سمفونی مردگان ).

2002- جایزه بنیاد ادبی آرتولد تسوایگ.

معرفی و خلاصه کتاب سال بلوا نوشته عباس معروفی:

نگارش کتاب سال بلوا  در سال 1371 آغاز شد و نوشتن این رمان سه سال ونیم طول کشید. داستان رمان سال بلوا در مدت هفت شب اتفاق می افتد. این رمان در مورد زندگی زنی به نام نوشا است.  در کتاب سال بلوا داستان های افسانه ای نظیر زرگر و دختر پادشاه نیز به کار برده شده، که باعث می شود خواننده از داستان فاصله بگیرد و دنیای جدیدی را برای مخاطبش ایجاد می کند ،  داستان افسانه ی زرگر و دختر پادشاه با داستان اصلی کتاب درهم آمیخته شده بدون آنکه تضادی در هم ایجاد کنند.

کتاب سال بلوا  شرایط ، فرهنگ اجتماعی و شرایط سیاسی جامعه را بیان می کند. عباس معروفی علاوه بر اینکه  شرایط جامعه را در این کتاب روایت کرده، در مورد شرایط زن بودن در آن زمان نیز صحبت کرده است  که ارزشی برای بانوان در آن شرایط جامعه نمی گذاشتند. زن را به عنوان یک ابزاری می نگریستند و مورد ظلم قرار می دادند.

 در کتاب سال بلوا نوشا یک بانوی ایرانی نمایان گر یک زن رنج کشیده است، بانویی که مورد ظلم قرار گرفته و زنی که جامعه برایش ارزشی قائل نبوده است.  نویسنده در کتاب سال بلوا نشان می دهد، که در آن دوران  دختری حق انتخابی ندارد.

نوشا در این داستان عاشق مردی به نام حسینا می شود و دوست دارد با او ازدواج کند، اما او را مجبور می کنند، تن به ازدواج با فرد دیگری بدهد. و همچنین  نویسنده در داستان مردی را به تصویر کشیده  که  آن مرد بسیار شکاک است  و به خاطر زیبا بودن همسرش او را در داخل خانه زندانی می کند  و نمیگذارد بیرون برود. و در این راه چه  رنج هایی که نوشا تحمل می کند.

نوشا در این کتاب دختری زیبا است که همانند دختران دیگر شیطنت های خاص خود را دارد؛ شیطنت هایی که در درون هر دختری وجود دارد. پدر نوشا آقای نیلوفری سرهنگ باز نشسته ی رضا شاه است. پدر نوشا برای رسیدن به مراتب بالاتر تصمیم می گیرد به سنگسر ( محلی که داستان سال بلوا در آنجا اتفاق می افتد) بروند.

پدر نوشا که می خواهد، آینده ی درخشانی برای دختر خود ایجاد کند، راضی به محاجرت به سنگسر می شود چرا که فکر می کند با عمل به دستورات شاه می تواند دخترش را به عقد ولیعهد در آورد، اما سرنوشت جور دیگری رقم میزند و...

نظرات و انتقادات خوانندگان بر کتاب سال بلوا نوشته عباس معروفی:

برخی از منتقدان کتاب سال بلوا عقیده دارند که این کتاب رمانی غم انگیز است و پایانی مبهم دارد و همچنین برخی دیگر معتقد هستند، که کتابی گیج کننده است که در طول داستان از یک زمان به زمان دیگر پرش می کند. برخی از علاقه مندان این کتاب معتقد هستند، که این کتاب یک اثر خارق العاده ای است.

افرادی نیز معتقد اند کتاب سال بلوا توانا بودن نویسنده را نشان می دهد، اینکه توانسته در داخل کتابش دو داستان را همزمان بیان کند، داستان نوشا و داستان افسانه زرگر و دختر پادشاه  بدون آنکه لطمه ای بر دیگری وارد کند.

معرفی و فروش کتاب سال بلوا اثر عباس معروفی، فریاد مظلومیت یک بانوی ایرانی.

عنوان گروه
رمان ایرانی
نام کاربری
پگاه
زمان درج
دوشنبه, 21 مرداد 1398
تعداد بازدید
128
امتیاز
5 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.


برای درج نظر وارد شوید.