معرفی و فروش کتاب زوربای یونانی اثر الکسیس زوربا، کتابی با موضوعی جذاب.


خلاصه:

کتاب زوربای یونانی توسط یک نویسنده یونانی نوشته شده است. داستان این کتاب را یک نویسنده جوان و روشنفکر روایت می کند. کتاب زوربای یونانی جزء کتاب هایی است که داستانش بدون شک در ذهن خواننده اش خواهد ماند. این کتاب دارای شخصیتی است که هرگز نمی توان آن را به دست فراموشی سپرد. هر کسی که کتاب زوربای یونانی را مطالعه کرده برای دوباره مطالعه کردن این کتاب مشتاق تر شده است. این کتاب جزء کتاب های برتر و معروف در جهان هست. سایت کتاب خوان قصد دارد کتاب زوربای یونانی رابرای دوست داران با 10% تخفیف عرضه کند.
بیوگرافی نویسنده کتاب زوربای یونانی :

نیکوس کازانتزاکیس کتاب زوربای یونانی را نوشته است. نیکوس کازانتزاکیس در 18فوریه سال1883در شهر کاندیا  واقع در جزیره کرت چشم به جهان گشود. کرت در زمان تولد کازانتزاکیس تحت سلطه ی عثمانی ها بود و نیکوس  در یک محیط شورشی بزرگ شده است. او وارد مدرسه ی فرانسویان واقع در جزیره ی ناکسوس شد.

 کازانتزاکیس بعد از اتمام تحصیلات دبیرستانش  در سال 1902 وارد دانشگاه حقوق آتن شد و در سال 1906میلادی درجه ی دکترا را کسب کرد. او بعد از اتمام تحصیلات دانشگاه در سال 1907 نزد فیلسوف بزرگ هانری برگسون در پاریس رفت و شاگرد او شد. در زمان جنگ بالکان به ارتش یونان پیوست ، بعد از اتمام جنگ بالکان به عنوان مدیریت کل در وزارت  امور اجتماعی مشغول به کار شد.

 کازانتزاکیس مدتی  بعد به عنوان نماینده ی یونان در مسکو انتخاب شد. او در سال 1947میلادی یونان را برای نویسندگی ترک کرد و به آنتیب رفت در آنجا شروع به فعالیت های ادبی کرد،  او در 28ژوئن  سال 1956 موفق به دریافت جایزه بین المللی صلح شد ودرهمان  سال  نامزد دریافت جایزه نوبل از طرف کانون نویسندگان شد، اما در سال1957 یک رائ کم داشت و جایزه نوبل را از دست داد.

 نیکوس کازانتراکیس به کشورهای زیادی مسافرت کرده است مثل: چین، ژاپن، مصر، ایتالیا، انگلستان، اتریش، قبرس، فرانسه.  او تحت تاثیر حزب های مختلفی بود مانند:  مسیحیت، بودیسم، آنری برگسن، هنری جیمز، آرتور شوپنهاور.وی  گرایش زیادی به حزب مارکسیسم داشت، اما هیچ وقت حاضر نشد عضو حزب کمونیستی شود .او آثار زیادی از خود منتشر کرده است. نیکوس کازانتزاکیس در 26 اکتبر سال1957  به علت سرطان خون با نهایت تاسف در گذشت.

آثار نیکوس کازانتزاکیس نویسنده توانمند کتاب زوربای یونانی :

داستان های نیکوس کازانتزاکیس :

1948- مسیح بازمصلوب.

1951- آخرین وسوسه مسیح.

1950- آزادی یا مرگ.

- مار و نیلوفر.

1956- سن فرانسیس

نمایشنامه ها  نیکوس کازانتزاکیس :

- سودوم و گومورا.

- بودا.

- سپیده می دمد.

- کمدی یا نماز وحشت.

1938- اودیسه.

کتاب های فلسفه  نیکوس کازانتزاکیس :

1923- سیر و سلوک.

- منجیان خدا.

سفرنامه ها  نیکوس کازانتزاکیس :

1961- گزارش به خاک یونان.

- فرشتگان قبرس.

- مناظر سحرآمیز یونان.

آثاری که کازانتزاکیس ترجمه کرده:

- آثار ر هومر.

آثار دانته.

- کتاب تولد تراژدی.

- کتاب چنین گفت زرتشت.

- کتاب گفتگو با اکرمان.

معرفی و خلاصه کتاب روزبای یونانی :

کتاب زوربای یونانی در سال 1946 نگاشته شده است. این کتاب خواهان زیادی در دنیا دارد و به زبان های مختلف ترجمه شده ، در ایران نیز محمد قاضی  آن را به فارسی بازگردانده. کتاب زوربای یونانی جزء آثار فلسفی نیز است، زیرا نویسنده  در آن به مسائلی مانند هستی، آفرینش هدف زندگی و مرگ پرداخته.  نویسنده در این کتاب داستان دوستی یک نویسنده جوان و یک پیرمرد60 ساله را روایت می کند. نویسنده جوان که 35 سال سن دارد به دنبال حقایق زندگی است.

 او کتاب های زیادی را مطالعه کرده و  در  کتاب ها به دنبال حقیق ها می گردد ،  اخیرا به تحقیق در مورد زندگی بوداها پرداخته است. روزی دوست این  نویسنده جوان به او پیشنهاد می دهد،  که همراهش به قفقاز برود  اما مرد جوان قبول نمی کند. او می خواهد برای مدتی روش زندگی خود را تعقییر دهد، نویسنده جوان  به دنبال آموزش استخراج زغال سنگ در جزیره کرت می رود.

 زمانیکه آن مرد  جوان وارد کشتی می شود،  فردی را می بیند و از او خوشش می آید آن پیرمرد الکسیس زوربا نام دارد انگار الکسیس زوربا نیز از نویسنده جوان خوشش آمده. وقتی این دو با هم هم صحبت می شوند، مرد جوان می فهمد که زوربا تجربه ای در کار استخراج زغال سنگ دارد و تصمیم می گیرد او را همراه خود به جزیره کرت ببرد. آن دو راهی جزیره کرت می شوند، وقتی آن دو به کرت می رسند زوربا مسولیت تمام کارها را برعهده می گیرد ، اول هتل می گیرد بعد به دنبال پیدا کردن خانه ای در کنار دریا می رود کارهای خانه و معدن را انجام می دهد.

 زوربا تحصیلات ندارد اما فردی است که هنرهای زیادی دارد او فرد بسیار با استعداد ی است. زوربا رابطه خوبی با زن ها ندارد و جواب آن ها را خوب نمی دهد  و تفکر متفاوتی نسبت به زن ها دارد. او هیچ فکری برای آینده نمی کند و معتقد است که انسان باید در لحظه زندگی کند و اتفاقات ناگوار گذشته را زود به دست فراموشی می سپرد. تنها چیزی که زوربا همیشه همراه خود دارد،  سنتورش است که وقتی 20 ساله بود آن را خرید و...

از روی کتاب زوربای یونانی فیلمی ساخته شده است :

1964- به کارگردانی ( مایکل کوکویانیس ).

نظرات خوانندگان بر کتاب روزبای یونانی نوشته ی نیکوس کازانتزاکیس :

تعدادی از خوانندگان کتاب زوربای یونانی معتقد هستند، که این کتاب   به مسائل فلسفی پرداخته و بسیار تاثیرگذار است و همچنین این کتاب باعث می شود خواننده در آن غرق شود. و تعدادی دیگر از خوانندگان معتقداند، که کتاب روزبای یونانی  سوالات زیادی که در مورد جهان آفرینش و  هستی داشتیم را برایمان نمایان کرد و همچنین این کتاب یک شاهکار ادبی و فلسفی یونانی است. در سال1953 مجله تایم  گفت کتاب روزبای یونانی  داستان بدون طرح اما بامعنی است. تعدادی از خوانندگان نیز معتقد هستند، که این کتاب یک کتاب تربیتی می باشد.

معرفی و فروش کتاب زوربای یونانی اثر الکسیس زوربا، کتابی با موضوعی جذاب.

عنوان گروه
رمان خارجی
نام کاربری
پگاه
زمان درج
پنجشنبه, 07 شهریور 1398
تعداد بازدید
221
امتیاز
0 / 5

برای درج امتیاز ابتدا وارد شوید.


برای درج نظر وارد شوید.